Doporučení

Armatury TOPAS - Kompletní servis v oblasti průmyslových armatur

Nákup levné armatury nebo levný servis se může v konečném důsledku při výměnách nekvalitních armatur za provozu několikanásobně prodražit. Profesionální servis v dnešní době musí zajistit bezpečnost hotových výrobků, kvalitativní zkoušku s grafem, pojištění odpovědnosti, disponovat moderním strojním vybavením a novými certifikáty. To vše vyžaduje každá pojišťovna, proto nepodceňujte kontrolu svého servisu.

Doporučuji osobní návštěvu Vašich pověřených pracovníků v servisních firmách. Dbejte na kontrolu vybavení a zázemí kontrolované firmy, skladovou dostupnost náhradních dílů i nových pojistných ventilů. Neohrožujte svou výrobu tím, že se neopravitelný pojistný ventil bude objednávat u výrobce, což může trvat 8 týdnů i déle.


Zákonné armatury (vyhrazené zařízení stabilních kotlů a tlakových nádob) jsou všechny armatury a pojistné ventily na kotlích, přehřívácích a dále pak nádobách s nebezpečným obsahem jako je líh, benzín, čpavek a všechny těkavé látky. Ty již potřebují jak speciální povolení od TIČR k revizím a zkouškám provozovaných parních a kapalinových kotlů 1., 2., 3. a 4. třídy bez omezení DN a PN, tak kontrolní a strojní vybavení.

Pro vystavení revize pojistných ventilů na kotlích nad 40 bar (vyhrazené zařízení stabilních kotlů a tlakových nádob) je nutné vlastnit povolení TZ-V, R, M-NA, PK1, HK2. Ta zaručují splnění veškerých požadavků pro kontroly komisařů z TIČR. Inspekční zápis TIČR dále ukládá, že na pojistné ventily a zákonné armatury musí být vystaven protokol s grafem.